SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Michaela Truhlářová
Daniela Vandasová

POPIS ODDÍLU:
Cvičíme hlavně sportovní gymnastika (kladina, prostná, hrazda, přeskok ...), ale neopomíjíme ani atletiku a sportovní hry. Mezi hlavní cíle patří cvičení pro správné držení těla a základní koordinaci pohybů. Snažíme se, aby si děvčata vybudovala kladný vztah ke sportu a aby je to bavilo. Zúčastňujeme se závodů Sokolské všetrannosti (plavání, sportovní gymnastika + šplh, atletika), na kterých už jsme získali nejednu medaili. V loňském roce jsme se začali věnovat také soutěži v TeamGymu. V létě pro děvčata pořádáme Soustředění, kde mimo jiné začínáme trénovat na podzimní akce jako je soutěž pro PD a NŽ v gymnastice a pro ty starší v TeamGymu. Nově budujeme také závodní (gymnastické) družstvo mladších žáků (6-7 let). Bližší informace přímo na hodinách mladšího žactva.

DOPORUČENÝ CVIČEBNÍ ÚBOR: gymnastický / baletní trikot (popřípadě přiléhavé tričko), legíny (nejlépe třičtvrteční), cvičky (baletní piškoty, jarmilky...) Nedoporučujeme šněrovací tenisky, často se zouváme. Vlasy upravené tak, aby nepadaly do obličeje (gumičky, sponky).

NAPROSTO NEVHODNÉ: tričko s dlouhým rukávem nebo jakékoliv volné tričko, volné dlouhé tepláky, kalhoty s nízkým sedem ("aladinky"). Rozpuštěné vlasy, plastové čelenky, skřipce, sponky a gumičky s tvrdou ozdobou, ŠPERKY !!!

UKÁZKY ZE CVIČENÍ:

zaciZakyne_1zaciZakyne_2zaciZakyne_3zaciZakyne_4zaciZakyne_5